A szerdai ülésen hozza meg azokat az új, szigorú járványügyi szabályokat a kormány, amelyekről Orbán Viktor miniszterelnök és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a múlt héten.

Várhatóan egységesen korlátozzák a határ átlépését, de további lépések is lesznek a koronavírus terjedésének megállítása érdekében.

Először Gulyás Gergely beszélt a múlt heti kormányülést követő Kormányinfón arról, hogy szó sem lehet a járványügyi korlátozások enyhítéséről, mert Európában a helyzet általánosságban romlik, és csak néhány országban stagnál. Mivel a hazai kontaktkutatásokból az derül ki, hogy a legnagyobb veszélyt a járvány behurcolása jelenti, ezért szigorítást előlegezett meg.

"Most mindenkit arra kérünk, hogy szeptember 1-je után külföldi nyaralást senki ne szervezzen, különösen ne a déli országokba!
A legfontosabb az, hogy szeptember elsejétől az oktatás akadálytalanul újraindulhasson, és a tanulók normál rend szerint megkezdhessék a tanévet
" – mondta a miniszter, de részleteket nem árult el az újabb óvintézkedésekről, csak annyit említett meg, hogy a szigorítást az operatív törzs készíti elő, és új, komplex szabályozás készül.

Orbán Viktor a pénteki rádióinterjújában szintén arról beszélt, hogy fel kell lépni a vírus behurcolása ellen. Felidézte: nyáron bevezették az egyes országok fertőzés szerinti osztályozását, de szeptember 1-jétől nem lehet fenntartani ezt a rendszert, és szigorítások jönnek. "Azt nem mondom, hogy satu, de ahhoz közeli állapot fog beállni, szeptember 1-től, illetve az iskolakezdéstől már nem lehet fenntartani a határátlépésnek azt a rendszerét, amellyel a nyarat szerintem egész jól és ügyesen menedzselte az operatív törzs. Szigorítások következnek" – jelentette ki a kormányfő.

Beszélt arról is, hogy nem szólhat bele a magyar emberek személyes életvezetésébe, szokásaiba, nyaralási terveikbe, de kellő óvatossággal és tisztelettel arra kér mindenkit, hogy "déli irányba szeptember utánra ne foglaljon, szervezzen, ne képzeljen el magának nyaralásokat, mert az bele fog ütközni a határvédelmi intézkedésekbe".

A kérdés csak az, hogy a szigorítás mértéke mekkora lesz, tehát hogy az országba érkezéskor lesz-e különbség a szerint, hogy honnan érkezik valaki, illetve abban, hogy magyar állampolgár-e. A koronavírus-járvány első hulláma idején lezárta a kormány a határokat, csak a magyar állampolgárok léphettek be az országba, de rájuk is kötelező hatósági karantén várt. Ezenkívül csak a szomszédos országok hazautazó polgárai léphették át a határt, de a kijelölt humanitárius korridort nem hagyhatták el, és a lehető leggyorsabb át kellett haladniuk az országon.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ közlése szerint Magyarországon most mindenhol stagnál a koronavírus örökítőanyagának mennyisége a szennyvízben, ebből adódóan jelenleg valóban az a legnagyobb kockázat, hogy a hozzánk utazó külföldiek, illetve a nyaralásból hazatérő magyarok behozzák a kórokozót az országba, ezért a szakemberek mindenkit arra figyelmeztetnek, hogy tartsák be karantén, a maszkviselés, a távolságtartás és a személyi higiéné szabályait, aki pedig beteg, ne menjen közösségbe.

Elképzelhető, hogy ezeknek az ismert szabályoknak a betartatásán is szigorít a kormány, hiszen például a buszpályaudvarokon már rendőrök ellenőrzik, hogy az utasok viselik-e a kötelezően előírt maszkot. Emellett előfordulhat, hogy az iskolakezdésre tekintettel további szabályokat léptetnek életbe, illetve pontosítják az szakminisztérium által az iskoláknak küldött, de szakmai vélemények szerint részben végrehajthatatlan járványügyi előírásokat. (infostart.hu)

Forrás: civilhetes.net

hirdetés

Kormányablak hírek

A hírcsatorna nem található.

A Budapest rovat további hírei

Magyarország konzervatív sziget az európai progresszív liberális óceánban – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a CPAC Hungary konferencián csütörtökön Budapesten.
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján április 15. és 21. között 9200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti...
Átadták a megújult Sió-zsilipet kedden, az újjáépített Sió-zsilip közösségi térré alakított, parkosított egykori üzemi területe szerdától nyitva áll a közönség előtt.
A tartós álláskeresők elhelyezkedését segíti az 1,7 milliárd forint hazai forrásból megvalósuló program, amelyre hétfőtől lehet jelentkezni – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)...
Az Észak-Pest és Dél-Buda közötti átszállásmentes villamoskapcsolatról indít kérdőíves társadalmi egyeztetést a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Sokkal több van ebben a városban! címmel mutatta be 101 pontból álló programját Vitézy Dávid, az LMP és a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület által támogatott főpolgármester-jelölt pénteken...
A közbeszerzési eljárások szigorú szabályokhoz igazodnak, nincs ez másképp a földgáz vagy a villamosenergia beszerzésénél sem. Cikkünkben Miski György, a Greenergy Market Kft. szakértője gyűjtötte...
Megkezdődött kedden a központi szúnyoggyérítés, túlnyomórészt a lárvák elleni biológiai védekezés zajlik tavasszal – tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi...
Magyarországon minden évben április 16-án tartják a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.
Hétfőtől lehet jelentkezni az Ifjúsági garancia plusz programra. A program az Európai szociális alap plusz társfinanszírozásával, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében...

A címlapról

Magyarország konzervatív sziget az európai progresszív liberális...
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján április...
Átadták a megújult Sió-zsilipet kedden, az újjáépített Sió-zsilip...
A tartós álláskeresők elhelyezkedését segíti az 1,7 milliárd forint...
Az Észak-Pest és Dél-Buda közötti átszállásmentes...
Sokkal több van ebben a városban! címmel mutatta be 101 pontból álló...

Könyvajánló

Dr. Szántó Szilvia, a Budapesti Gazdasági Egyetem mentálhigiénés tanácsadója egy háromrészes regény után (Nárcisz-trilógia), idén elkészült a történethez tartozó terápiás könyvvel is, ami segít azoknak, akik a regény főszereplőjéhez hasonlóan átéltek érzelmi vagy más típusú bántalmazást.
„Az elmúlt 500 évben azok a nemzetek emelkedtek fel, amelyek a pénzt tőkévé alakították, feltaláltak és bevezettek új technológiákat, a társadalom széles rétegeinek adtak tudást, és teret adtak a tehetségek érvényesülésének” – többek között erre hívja fel a figyelmet legújabb kötetében Matolcsy György, majd hangsúlyozza: „A múlt sikerei azonban nem adnak pontos iránytűt, mert a történelem, benne a gazdaság törvényei döntő pontokon megváltoztak. Azokat érdemes követni, akik már a jövőből hozzák előre a működésüket, és már korunk gondolati forradalmára, ezen belül a fenntartható közgazdaság törvényeire építik működésüket.”
Megjelent a Pallas Athéné Könyvkiadó legújabb kiadványa.
A legnagyobb és legkomplexebb iparág az emberiség történetében.

Blogok, vélemények, olvasók írásai

A gyorsabb áthaladás ILLÚZIÓJÁNAK érdekében, kérjük fáradjanak az önkiszolgáló kasszákhoz!
Csütörtök este 6 óra, munka utáni bevásárlás, hatalmas sorok a kőbányai Sibrik Lidlben.
Átfógó, a teljes lakosságot célzó pénztárosképzést indítottak a kiskereskedelmi láncok Magyarországon.

Civil szervezetek, alapítványok, egyesületek hírei

Úgy érzed, hogy sok probléma nyomja a vállad? Olyan nehézségekkel küzdesz, amit senki nem ért meg? Úgy gondolod, hogy egyedül vagy ezekkel a gondokkal?
Több mint 7 évtizeden át volt Kispest lakosa a jeles tanárember, Pataki Gyula.
A Milestone Intézet idén is tanulmányi ösztöndíjat hirdet különösen rászoruló és/vagy roma tehetségek számára.


A hajhullás a 30-50 közötti férfiak 30%-át érinti, efelett az arány 50%-ra nő. Nem lehet csupán néhány kenc segítségével háborút viselni. Legyőzéséhez bizony műtétre van szükség, már amennyiben nem tudunk beletörődni a hajhullásba. Nézzük, mi történik a műtét során. (x)

A magyar szív örökre befogadta és intézményesítette a vajazó kést, mint univerzális eszközt, azonban a ház körüli teendőkre azért vannak ma már jobb, használhatóbb alternatívák.